מהי אוקולופלסטיקה

אוקולופלסטיקה היא תחום התמחות מיוחד בתוך רפואת עיניים, אשר עוסק ברפואה אסתטית ומשחזרת של המבנים שנמצאים מחוץ לעין עצמה ותומכים בה – עפעפיים ורקמות סביב העין, דרכי הדמעות, וארובת העין. 

מרבית השינויים שמתרחשים סביב העיניים הם תלויי גיל. עודף עור, רפיון ושינוי במנח עפעפיים, בליטה של כריות השומן בעפעפיים העליונים והתחתונים, צניחה של הגבות – הם בלתי נמנעים ומהווים חלק מתהליך ההתבגרות. ואולם, מחלות של עפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות עשויות להופיע בכל גיל.

חלק מההפרעות הן בעלות משמעות אסתטית בלבד, אחרות עלולות להפריע לתפקוד העיניים או לראייה, או להיות קשורות גם למחלות אחרות בגוף, על כן מחייבות הערכה על ידי מומחה.

רופא אוקולופלסטיקאי

רופא אוקולופלסטיקאי הוא ראשית כל רופא עיניים מומחה אשר עבר שנים של הכשרה אינטנסיבית בהערכה ובטיפול בבעיות עיניים. לאחר תום ההתמחות מתבצעת הכשרה נוספת, לרוב במשך שנתיים או יותר, בהערכה, אבחון, וטיפול במחלות והפרעות של סביבת העין. הודות לכך, נקודת המוצא בהערכה שמבצע המומחה האוקולופלסטיקאי היא שלמות ובריאות העין. חלק מהותי מהבדיקה נוגע באיתור וזיהוי של מחלות או מצבים מיוחדים בעין וסביבתה שעשויים להשפיע על אופן הטיפול הניתוחי, אשר מנתחים אחרים, שלא עברו את ההכשרה המתאימה, עלולים להחמיץ.

הודות להתרכזות באיזור אחד, המיומנות של אוקולופלסטיקאים בניתוחי עפעפיים היא גבוהה במיוחד. במקרה של סיבוכי ניתוח, אשר עלולים לפגוע בתפקוד של העפעפיים או אפילו בעיניים עצמן, לאוקולופלסטיקאים יש את הידע והנסיון הנדרשים על מנת לתקן את המצב ולהחזירו למראה ולתפקוד מיטביים.

ד״ר שטיין הוא אוקולופלסטיקאי מומחה, אשר עובד הן במסגרת הציבורית בבית החולים שמיר (אסף-הרופא) והן בקליניקה פרטית במדיקה ברמת החייל. באופן זה הוא יכול לתת מענה למגוון ההפרעות הקוסמטיות והרפואיות באיזור העין והעפעפיים, בתנאים המתאימים ובמסגרת הטיפולית המיטבית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​